Pārlekt uz galveno saturu

Pilsētas attīstības departamenta un Baltkrievijas vēstniecības pārstāvju sadarbības protokola parakstīšana

Protokols paredz sadarbību starp divu pilsētu izpildvaras pārstāvjiem ekonomisko sakaru un industriālās attīstības veicināšanas jomā.

Pilsētas attīstības departamenta direktora p.i. Uldis Jansons: „Rīgas ekonomikas nozaru struktūrā pēdējās desmitgadēs ir notikušas būtiskas izmaiņas – ir ievērojami samazinājies rūpniecības īpatsvars un palielinājusies pakalpojumu jomas nozīme. Globālā ekonomiskā situācija, diemžēl, pēdējos gados ir negatīvi ietekmējusi arī Rīgas pilsētas ekonomiku, tādēļ, atsākoties ekonomiskajai izaugsmei, pilsēta izmanto iespējas pārvērtēt gan savu ilgtermiņa attīstības stratēģiju, gan arī teritorijas plānojumu veltot lielāku uzmanību uzņēmējdarbības atbalstam pilsētā.

Uzskatu, ka šobrīd Rīgā ir aktuāli  kopā ar valsti atbalstīt uzņēmējdarbības infrastruktūras veidošanu un attīstību, izmantojot arī kaimiņvalstu pieredzi”.

Baltkrievijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Aleksandrs Gerasimenko: „Šobrīd Latvijā ir izveidots 1100 kopuzņēmumu ar Baltkrievijas Republikas kapitālu, tikai pēdēja gadā pieaugums sastādīja 300 uzņēmumu. Esmu apmierināts ar galvaspilsētu sadarbību izpildvaras līmenī un piedāvāju viņu stiprināt, veidojot Rīgā jaunus kopuzņēmumus, t.s. autobusu un trolejbusu montāžas ražotni. Baltkrievijas Republika piedalās pašreiz izsludinātajā autobusu un trolejbusu iepirkšanas konkursā Rīgā" . Sadarbības stiprināšanai A.Gerasimenko  piedāvāja izskatīt iespēju organizēt Rīgā š.g. rudenī, kārtējās starpvaldību komisijas sēdes laikā, Minskas dienas ar plašu uzņēmēju piedalīšanos.

Pasākumā piedalījās Pilsētas attīstības departamenta direktora p.i. Uldis Jansons, Baltkrievijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Aleksandrs Gerasimenko, Baltkrievijas Republikas vēstniecības padomnieks Vladimirs Kozlovskis un pirmais sekretārs Ivans Grinevičs,  kā arī Latvijas – Baltkrievijas Ekonomiskās sadarbības padomes priekšsēdētājs  Aivars Ločmelis, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Stratēģiskās vadības pārvaldes vadītājs Armands Krūze un citas amatpersonas. Protokolu no Baltkrievijas puses ir parakstījis Minskas pilsētas izpildkomitejas Ekonomikas komitejas priekšsēdētājs Antons Krajevskis.

Šāda sadarbības protokola parakstīšana palīdz īstenot vienu no prioritārajiem galvaspilsētas mērķiem, kas izvirzīts Rīgas ilgtermiņa attīstības stratēģijā līdz 2025.gadam - „uz starptautisku sadarbību vērsta ekonomikas attīstība”.