Pārlekt uz galveno saturu

Biznesa forums akcentē mašīnbūves nozares attīstības nozīmi galvaspilsētā

29. novembrī Rīgā norisinājās forums „Industrial Riga”, kurā piedalījās vairāk nekā 50 mašīnbūves, metālapstrādes un industriālās ražošanas nozares uzņēmēju un speciālistu, kā arī valsts, pašvaldību un nevalstisko organizāciju pārstāvji, vēstniecību pārstāvji, kas atbalsta starptautiskā biznesa attiecību un ekonomisko sakaru veidošanu.  Dalībnieki sprieda par mašīnbūves nozares attīstības un atbalsta iespējām Rīgā, kā arī diskutēja par jaunu sadarbības projektu realizēšanu. Foruma dalībnieki secināja, ka Rīga izsenis ir bijusi svarīgs industriālo uzņēmumu investīciju punkts, un šo tradīciju būtu nepieciešams atjaunot. 

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora p.i. Uldis Jansons: „Biznesa forums „Industrial Riga”  apliecināja, ka mašīnbūves nozares attīstības jautājumi ir svarīgi gan vietējiem, gan ārvalstu uzņēmējiem. Līdz ar to pilsētai būtu svarīgi turpināt sadarbību ar Latvijas Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociāciju un, iespējams, ieviest ikgadējo tradīciju rīkot šādu forumu.”

Biznesa foruma „Industrial Riga” mērķi bija akcentēt mašīnbūves un metālapstrādes, kā vienas no augsti prioritārajām nozarēm, nozīmīgumu, informēt par aktualitātēm un nozares potenciālu valsts konkurētspējas paaugstināšanā,  informēt uzņēmējus par Rīgas attīstības plāniem un iespējām, ka arī  iezīmēt augstākās izglītības lomu darbaspēka kvalitātē kā būtisku attīstības faktoru un zinātnes lomu industrijas attīstībā. Forumā izskanējušās prezentācijas atrodamas mājas lapā www.inevesteriga.lv (tiešā saite - http://www.investeriga.lv/biznesa-forums-industrial-riga-akcente-masinbuves-nozares-attistibas-nozimi-galvaspilseta).

Forumu rīkoja Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments sadarbībā ar Latvijas Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociāciju, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT 1. Forums „Industrial Riga” norisinājies starptautiskās izstādes “Tech Industry 2012” ietvaros. Izstāde notiek no 29. novembra līdz 1. decembrim Rīgā, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Šis ir gada nozīmīgākais un lielākais mašīnbūves un metālapstrādes pasākums Baltijas reģionā, kurš notiek jau septīto reizi. Pagājušā gadā tas ir pulcējis 24 334 apmeklētājus. Šogad Rīgas dome piedalās izstādē ar 24 kv.m lielo stendu un tajā var iepazīties ar ražošanas attīstībai pieejamām teritorijām galvaspilsētā, ar Rīgas attīstības stratēģiskiem mērķiem, kā arī ar pieejamām pašvaldības finansiālā atbalsta iespējām, t.sk. grantu programmu „Atspēriens”.

Viena no Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta funkcijām ir pilsētas ekonomikas konkurētspējas veicināšana, kas tiek īstenota realizējot plašu aktivitāšu klāstu, tajā skaitā veidojot pilsētas attīstības stratēģiju, organizēt darbu pie investīciju piesaistes un rīkojot dažādus starptautiskos biznesa forumus un citus pasākumus. Ar apkopoto investīciju vidi veicinošo informāciju var iepazīties mājas lapā www.investeriga.lv.