Pārlekt uz galveno saturu

Rīgā atklāta jauna ražotne

28. novembrī industriālā parka telpās Rīgā, Jūrkalnes ielā, svinīgi atklāta augsti tehnoloģiska gaisa kondicionēšanas sistēmu ražotne „Felzer”. Šā gada pavasarī Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments uzsāka sadarbību ar Sanktpēterburgas investoriem, lai sekmētu darba tirgus attīstību, veidojot pilsētā jaunas darba vietas. Sadarbības un pārrunu rezultātā ir tapusi šī ražotne, kur plānotas 55 jaunas darbavietas inženierzinātņu un ražošanas speciālistiem.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora p.i. Uldis Jansons: „Viens no Pilsētas attīstības departamenta galvenajiem uzdevumiem ir veicināt Rīgas pilsētas ekonomikas attīstību. Esam gandarīti, ka mūsu tirgū ienāk jauns darba devējs, radot jaunas darba vietas kvalificētiem speciālistiem. Iepriecina tas, ka ražošanu ir paredzēts attīstīt un līdz ar ko vairākkārtīgi palielināt darba vietu sakaitu. Ceram, ka šīs ražotnes darbības uzsākšana stimulēs mašīnbūves nozares attīstību kopumā un rosinās arī citus investorus ieguldīt savu kapitālu galvaspilsētā”.

Uzņēmuma „Felzer” valdes priekšsēdētājs Eduards Boze: „Mēs kā investori augsti novērtējam, ar kādu interesi Rīgas dome uztvēra mūsu projektu! Gribētos atzīmēt, ka „Felzer” ir kompānija, kas attīsta savu produktu patstāvīgi – mēs radām pasaules līderu līmeņa iekārtas, kā arī cenšamies atdzīvināt augsti kvalificēto inženiertehnoloģiju tradīcijas un ražošanas paraugkultūru, kas bija raksturīga Latvijas mašīnbūvniecības nozarei jau izsenis”.

Latvijas Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas (MASOC) valdes priekšsēdētājs Vilnis Rantiņš: „Apsveicami ka Latvijas ražotājus un MASOC biedru rindas ir papildinājis jauns uzņēmums ar pasaules tirgū konkurētspējīgu produktu ar augstu pievienoto vērtību”.

Pilsētas attīstības departaments no šī gada pavasara ir nodrošinājis uzņēmuma „Felzer” pārstāvjus ar informāciju par Latvijas un Rīgas normatīvajiem regulējumiem attiecībā uz uzņēmējdarbību, kā arī informāciju par konkrēto teritoriju atbilstību investīciju projekta realizācijas vajadzībām. Tika organizēta virkne tikšanās sesiju ar potenciāliem sadarbības partneriem, t.sk. Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociāciju (MASOC), nekustamo īpašumu īpašniekiem un attīstītājiem.

Uzņēmuma „Felzer” mērķis - uzlabot, ražot un attīstīt gaisa kondicionēšanas sistēmas, lai nodrošinātu komfortablu mikroklimatu ēkās. Uzņēmums ir izstrādājis pirmos gaisa kondicionēšanas iekārtu modeļus. Rīgā tiek atvērta pirmā ražotne, kurā plānotais ražošanas apjoms būs 500 iekārtas gadā. Laika posmā no 2014. gada līdz 2015. gadam uzņēmums „Felzer” plāno būvēt savu otro ražošanas cehu ar modernu testēšanas centru, kura kopējā platība ir paredzēta vairāk kā 10 000 kv.m.

Tiek plānots, ka līdz 2013.gada beigām uzņēmumā tiks investēti 2,5 miljoni eiro, kā arī tiks radītas 55 jaunas darbavietas inženierzinātņu un ražošanas speciālistiem. Jāatzīmē, ka pēc statistikas datiem, viena šāda tipa ražošanas darba vieta iniciē vēl 5 - 7 darba vietu izveidi.

„Felzer” gaisa kondicionēšanas sistēmas ir augstas kvalitātes produkcija ar augstu pievienoto vērtību. Visi galvenie iekārtu komponenti tiek ražoti ES. Visas iekārtas ir aprīkotas ar automatizētu vadības sistēmu, un tajās tiek izmantoti alumīnija mikrokanālu kondensatori. Galvenais noieta tirgus „Felzer” produkcijai - Ziemeļu, Centrālās un Austrumeiropas valstis, kā arī NVS valstis. Vairāk nekā 90% no produkcijas tiek plānots eksportēt. Uzņēmumam ir spēcīgi sadarbības partneri. Jau šodien aukstumiekārtu izstrādē un ražošanā „Felzer” piesaista vairākus Latvijas uzņēmumus. Uzņēmuma mērķis ir panākt, lai Latvija iekļautos to valstu starpā, kuras attīsta šo strauji augošo globālo nozari - ventilācijas un gaisa kondicionēšanas (HVAC) iekārtu ražošanu, kas nodrošina komfortablu mikroklimatu ēkās.

Uzņēmums „Felzer” atrodas investīciju grupas „Nordic Partners Properties” industriālā parka telpās Jūrkalnes ielā 15/25. Kopumā šajā teriotorijā mājvietu atradušas ap 56 dažādu vietējo un ārvalstu kompāniju, radot līdz pat 800 darba vietu.

Viena no Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta funkcijām ir pilsētas ekonomikas konkurētspējas veicināšana, kas tiek īstenota realizējot plašu aktivitāšu klāstu, tajā skaitā organizēt darbu pie investīciju piesaistes. Ar aktuālāko informāciju investīciju piesaistes jomā iespējams iepazīties www.investeriga.lv.